مراسم بزرگداشت مروّج معارف اهل بیت (ع) مرحوم حاج سید مهدی قائم مقامی ، بزرگ خاندانِ قائم مقامی و نبیرۀ صدراعظم شهید ایران میرزا ابوالقاسم قائم مقام فراهانی در روز چهارشنبه 13/7/ 1390 با شرکت انبوه طبقات و گروههای مختلف مردم ، روحانیون ، دانشجویان و دانشگاهیان ، شخصیت های فرهنگی و سیاسی در مسجد فخر الدوله تهران برگزار گردید.


 در این مراسم حجةالاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تجلیل از مقام معنوی مرحوم قائم مقامی به تشریح خدمات و تلاشهای وی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) و خدمتگزاری آستان ابا عبدالله الحسین(ع) پرداخت .

وی با برشمردن ویژگی ها و امتیازات شخصیتی مرحوم حاج سید مهدی قائم مقامی و یادآوری اینکه ایشان معتمد مراجع بزرگی همچون آیةالله العظمی بروجردی و آیة الله العظمی حکیم در تهران بوده است گفت : « کسی به سادگی مورد اعتماد چنین مراجع بزرگی قرار نمی گیرد بطوریکه این مراجع امور خود را به او ارجاع دهند و از سوی خود به وی مسؤولیتها و وظایفی را محول نمایند و چنین موقعیتی حاکی از شخصیت ممتاز آن مرحوم دارد . چنانکه ایشان با اجازه مرحوم آیة الله العظمی حکیم جلسات مذهبی در تهران را اداره می کرده است . »

یادآور می شود نهادها ، گروههای مردمی و نیز شخصیتهای مذهبی ، علمی و اجتماعی بسیاری از داخل و خارج کشور با ارسال پیام تسلیت با خانواده مرحوم حاج سید مهدی قائم مقامی و فرزند ایشان آیة الله سید عباس حسینی قائم مقامی اظهار همدردی نموده اند و ارسال پیام ها همچنان ادامه دارد. یادگار امام راحل حضرت حجة الاسلام والمسلمین سید حسن آقای خمینی و آیةالله سید محمد موسوی بجنوردی نیز شب جمعه 21/7/1390 با حضور در منزل آیة الله قائم مقامی این مصیبت را به ایشان تسلیت گفتند.